29 stycznia 2016 - DZIEŃ OTWARTY OŚRODKA!!!

Napisano: 18.01.2016, 14:55 przez Admin      

  Good life pl - Ośrodek terapii stresu

Ogłaszamy 29.01.2016 w godzinach 15.00 do 19.00 Dniem Otwartych Bezpłatnych Konsultacji!!


z dietetykiem,

terapeutą biofeedback, psychologiem, pedagogiem,

rehabilitantem /masażystą.

Obowiązują wcześniejsze zapisy!!

Telefon do rejestracji spotkań:
733 877 966

Adres:
ul. Cedrowa 4
52-112 Wrocław 

czytaj dalej...

Profesjonalna Pomoc Dietetyka!

Napisano: 05.01.2016, 14:05 przez Admin      

Profesjonalna Pomoc Dietetyka!

Zespół GoodLife pl w Wrocławiu skupia dyplomowanych specjalistów z zakresu dietetyki i terapii oraz psychodietetyki. Wiedzę zawodową pogłębioną prowadzoną przez nich własną działalnością w ramach profilaktyki odżywiania  czy pracując w instytucjach zajmujących się tą tematyką stale uzupełniają pod merytorycznym nadzorem najlepszych specjalistów w kraju.

Holistyczne podejście do zaburzeń odżywiania zapewnia kompleksową opiekę ze szczególnym uwzględnieniem Państwa potrzeb i oczekiwań. 

Cele konsultacji:

Zdrowy styl życia w dzisiejszych czasach stał się potrzebą i koniecznością. Przed nami praca do 65  (może do 70) roku życia, zmagania codzienności, pokusy, szybkie życie i szybkie jedzenie. Jak to wpływa na nasz organizm?

Zapraszamy na konsultacje z naszymi specjalistami w zakresie dietetyki / psychodietetyki. Serdeczna rozmowa z profesjonalistą w kameralnej atmosferze może spowodować zmianę i wzmocnić motywacje  ku zdrowemu trybowi życia. W osiąganiu zamierzonych celów i w zmaganiach prawidłowym żywieniem rady i udzielona systematyczna pomoc naszych specjalistów będą pozytywnym czynnikiem w zdrowieniu.  

W naszej ofercie Dietetyka znajdą Państwo m.in.:

  •    Indywidualne sesje z dietetykiem / psychodietetykiem
  •    Opracowanie indywidualnego programu dietetycznego
  •    Konsultacja dietetyczna
  •    Dieto terapia w zaburzeniach odżywiania
  •    Psychoterapia grupowa / grupa wsparcia wspomagająca odchudzanie
  •    Psychoterapia grupowa / grupa wsparcia w zaburzeniach odżywiania
  •    Pomiar masy ciała i wieku metabolicznego.

Czas trwania sesji dietetycznej

 

Sesja odbywa się w zależności od potrzeb / schorzenia i postępów w terapii. Pojedyncza sesja / konsultacja z dietetykiem

GoodLife trwa 45 minut, po uprzednim umówieniu wizyty bezpośrednio w Ośrodku przy ul.Cedrowej 4 we Wrocławiu lub telefonicznie pod nr telefonu 733 877 966

Dietetyk pani Karolina Naglak przyjmuje:

poniedziałek od 10.00 do 15.00

piątek od 13.00 do 18.00

Wzelkie informacje dot. konsultacji i cennika są umieszczone w zakładce Good Life.pl

czytaj dalej...

Wszystkiego co najlepsze!!

Napisano: 28.12.2015, 16:43 przez Admin      

 

Trwa Świąteczny czas... 

Mimo braku śniegu i  mrozu ... radości w sercach jest wiele. 

Podopieczne Fundacji otrzymały wszystkie wymarzone prezenty, 

nowe projekty są w drodze do realizacji...

Nowy Rok 2016 zapowiada się bardzo ciekawie.

 

Życzę wszystkim bliskim i dalekim, 

wspierającym i krytykującym :)

darczyńcom i obdarowanym...

MIŁOŚCI, radości i oceanu spokoju,

Wytrwalości w dążeniu do wyznaczonych sobie celów. ..

Zdrowia i Uśmiechu niezależnie od pogody.

Wszystkiego co NAJLEPSZE na ten czas i każdy kolejny dzień 2016 roku. 

 

czytaj dalej...

Świąteczne prezenty - Proszę przyłącz się :)

Napisano: 09.12.2015, 10:13 przez Admin      

 Szanowni Państwo.

Tak jak w poprzednich latach podjęliśmy współpracę w przygotowaniu "wymarzonych" prezentów dla dzieci/młodzieży potrzebujących wsparcia i szeroko rozumianej "normalności". 
Tym razem naszą grupą są dziewczyny przebywające na co dzień w Młodzieżowych Ośrodkach Socjoterapii czy Młodzieżowych Ośrodkach Wychowawczych. Poznając ich historie i dążenie do zmiany swojej sytuacji bardzo zależy mi aby właśnie im tym razem przygotować świąteczne "wymarzone" prezenty. 


Zachęcam do współpracy w tym działaniu. 
Może ktoś Państwa chciałby dołączyć się do zakupów świątecznych (ustalona kwota do 100 zł /osobę chyba że ktoś ma ochotę na droższe zakupy) dla wybranych wychowanek. Wystarczy deklaracja dotycząca konkretnej osoby i dostarczenie prezentu do 20 grudnia 2015 roku. Pedagogowi współpracującemu z Fundacją Bajkowy Świat udało się ustalić następujące fakty dotyczące "wymarzonych" przez dziewczyny prezentów:

 

1.Paula: kosmetyki do makijażu: tusz do rzęs, kredka do oczu oraz eyeliner- wszystko w kolorze czarnym oraz mp3;

2.Sandra: kosmetyki do makijażu oraz słuchawki do mp3 lub głośnik do mp3 i pendrive;

3.Izabella: etui na tel silikonowe w kształcie zwierzątka niebieskie na tel Prestigio multi phone psp 3450duo; słuchawki do tel czarna z niebieskimi gumeczkami jak się da czarny tusz do rzęs, czarny i niebieski cień do powiek;

4.Klaudia- mp4;

5.Anna- mp3; 

6.Basia G- marzy o kuferku z kosmetykami do makijażu i pielęgnacji ciała;

7.Nikola D- chce otrzymać: jasny fluid do twarzy, kredkę do brwi brązową, róż do policzków, puder do twarzy, pędzel; czerwoną szminkę, dużą kosmetyczkę, różową bluzę neonową oraz czekoladę milko oreo;

8. Paulina: mp3 lub mp4

Zachęcam do współpracy

czytaj dalej...

Projekt Good life - spotkania 1, 7,11, 14 grudnia 2015

Napisano: 27.11.2015, 12:07 przez Admin      

 Projekt GOOD LIFE

Bezpłatna oferta dla rodziców, opiekunów prawnych dzieci, osób przygotowujących się do tych ról

Rodzicielstwo we współczesnym świecie staje się coraz trudniejsze. Wzorce, które narzuca kultura często zniewalają nas. Dziecko, praca, pieniądze zapewniające godne życie powodują, że często gubimy się w wyborach, w priorytetach lub też chcemy sprostać obowiązkom ponad własne siły. Stworzenie przestrzeni do zatrzymania się i popatrzenia na swoje wybory /umiejętności rodzicielskie / z innej perspektywy może przyczynić się do polepszenia jakości życia rodziny jako systemu, zmieszenia poziomu stresu poszczególnych jej członków i zwiększenia radości z bycia razem tu i teraz.

          Celem spotkań jest zwiększenie kompetencji wychowawczych uczestniczących osób i sprowokowanie refleksji na temat wpływu własnych zachowań/emocji na inne osoby wpisane w system jakim jest rodzina. Zadanie będzie realizowane poprzez uczestnictwo  w cyklu spotkań omawiających te tematy.

Cykl spotkań wspierających rodziców obejmuje:

1.       „Budowanie poczucia własnej wartości u dzieci” termin spotkania 01.12.2015 r. w godzinach od 18.00 do 20.00

Zastanowimy się jak rodzice mogą wpływać na poczucie wartości swoich dzieci, jakie komunikaty wzmacniają poczucie wartości a jakie je obniżają.  Porozmawiamy też o tym, jak nasze własne poczucie wartości wpływa na nasze dzieci.

2.       „Samodzielność a nie samowola” termin spotkania 7.12.2015 r. w godzinach od 18.00 do 20.00

Będziemy rozmawiać o tym, jak zachęcać dzieci do stawania się samodzielnym i o tym, jakie mamy trudności w pozwalaniu dzieciom na samodzielność

3.       „Wpisywania dziecka w role i uwalniania od grania ról” termin spotkania 11.12.2015 r. w godzinach od 18.00 do 20.00

Na spotkaniu zastanowimy się jak to się dzieje, że rodzice „wpisują” dzieci w określone role? Przeanalizujemy na własnych przykładach, jaki wpływ na pełnione role ma kolejność narodzin. Poznamy pomocne metody, które pozwolą dzieciom uwolnić się od grania ról.

W pędzie jakim jest życie często zapominamy o sobie jako osobie potrzebującej odpoczynku i relaksu do właściwego funkcjonowania. Często odbija się to na zdrowiu fizycznym gdy organizm chorując upomina się o swoje prawo do regeneracji.  Poznanie technik relaksu da narzędzie osobie uczestniczącej do polepszenia swojego samopoczucia fizycznego i psychicznego co może zapobiec wystąpieniu chorób psychosomatycznych i innych których podłożem jest narastający stres. Ostanie zatem spotkanie to:

4.       Zajęcia antystresowe” termin spotkania 14.12.2015  w godzinach 18.00 do 20.00

 Oprócz wiedzy z zakresu wpływu stresu na zdrowie uczestnicy poznają różne techniki relaksacji i pod okiem psychologa terapeuty będą mogli odczuć na sobie ich dobroczynne skutki. 


Wszystkie spotkania odbędą się w siedzibie Fundacji „Bajkowy Świat” i prowadzonego przez Fundację Bajkowego Żłobka przy ul. Pionierów 6 we Wrocławiu.

Obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne pod nr tel. 888 110 443 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-16.00) lub e-mailowo na adres fundacjabajkowyswiat@vp.pl

Liczba miejsc jest ograniczona do max 16 osób na spotkanie.

Zapraszamy :)

Projekt wspierany przez Prezydenta Miasta Wrocławia,  Biuro ds. Partycypacji Społecznej Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

czytaj dalej...


strona:poprzednia... 1 2 3 4 5 6 7  ...następna

Dane Fundacji:

Regon: 021470034
NIP: 8992712250
KRS: 0000377975

Konto Fundacji

BankRaiffeisen Polbank 96 1750 0012 0000 0000 3527 0388

Kontakt

Poniżej znajduja sie wszelkie sposoby kontaktu:

Adres: Pionierów 6, 52-112 Wrocław
Telefon: 888-110-443
E-mail: fundacjabajkowyswiat@vp.pl