Agata Pacholska

pedagog, terapeuta biofeedback, psycholog-praktyk

Oferta

Zapraszam serdecznie na konsultacje pedagogiczne indywidualne lub grupowe w zakresie opieki, wychowania, wspierania uzdolnień i motywacji dzieci i młodzieży. Chętnie podzielę się wiedzą i doświadczeniem jakie zdobyłam w pracy z „trudną młodzieżą”, dziećmi na różnym etapie rozwojowym / edukacyjnym.

To czego jako rodzice doświadczamy od własnych dzieci często jest odzwierciedleniem naszego ich spostrzegania. Mówimy „Jasiu to jest taki grzeczny, a Halinka .. ciągle są z nią kłopoty” Dzieci często odgrywają przypisane im role co powoduje niezrozumienie, frustracje a w rezultacie kłopoty i okopanie się w niezrozumieniu na dwóch biegunach rodzic – dziecko. Jako rodzice nie musimy być idealni, czasem nikt nas nie nauczył jak to jest być rodzicem, co powoduje że szukamy po omacku rozwiązań i  obwiniamy się za porażki. To co odbieramy często jako porażki jest naszą subiektywną oceną wynikającą z naszego wewnętrznego krytyka jakiego w sobie nosimy. Chętnie pomogę Państwu przyjrzeć się tej relacji.

W swojej pracy łączę wiedzę z zakresu pedagogiki, psychologii, mediacji. Obecnie kończę kolejne studia na Uniwersytecie Szkoły Wyższej Psychologii Klinicznej na kierunku Psychologia. W swojej pracy łączę podejścia terapeutyczne bazując przede wszystkim na rozumieniu i wspieraniu klienta w jego drodze do znajdowania rozwiązań bieżących kryzysów i sytuacji trudnych jakie go dotykają.

Od kilku miesięcy jestem również terapeutą biofeedback. Od dawna przyglądałam się rozwojowi tej metody w Polsce. Sama doświadczyłam jej znakomitego działania w odniesieniu do mojego syna już wiele lat temu. Moje „trudne” do okiełznania przez nauczycieli dziecko nauczyło się – dzięki sprężeniu zwrotnemu jaki daje biofeedback – skupiać uwagę na zadaniu. Skutkiem terapii była efektywniejsza nauka co przekładało się na lepsze oceny i podwyższenie samooceny mojego dziecka.

Terapia biofeedback nie jest skierowana jedynie do dzieci. Często w tym zagonionym często świecie, w którym stale narzekamy na brak czasu z powodu silnego dążenia do sukcesu  - własnego / rodziny / dzieci etc. – nie potrafimy wyłączyć się i przestawić na „wolny bieg” i odpoczynek. Odkładający się stres, - którego często nie zauważamy gdyż przecież uważamy że stres jest niezbędnym elementem życia i stres motywuje do działania – zaczyna powodować że chorujemy. Tak wiele chorób ma podłoże czysto psychiczne wynikające często z nieświadomego buntu naszego organizmu przed nadmiernym jego eksploatowaniem.

Czy potraficie Państwo w tym natłoku wydarzeń, odpoczywać i relaksować się? Biofeedback pokazuje w jak wpływać na zapis naszych fal mózgowych aby móc skutecznie odpoczywać. Zapis fal mózgowych jest odzwierciedleniem tego jakie procesy zachodzą w naszym organizmie. Mogą pokazać przyczynę naszego złego samopoczucia, ciągłego zmęczenia, napięcia, lęku czy smutku. Koncentracja na zmianie przekłada się w nowy ich zapis co sprzyja szybszej nauce relaksowania się nawet w trudnych dla siebie warunkach.

Stałe doskonalenie się w dziedzinach które są moją pasją – psychologii i pedagogice – spowodowała, że niedługo osiągnę kolejne kwalifikacje. Praktyka na oddziale zamkniętym w charakterze psychologa - praktyka w Specjalistycznym Zespole Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej we Wrocławiu pozwoliła mi utwierdzić się w przekonaniu że jest to moja droga zawodowa. Nawiązywanie i utrzymywanie relacji terapeutycznej z klientem jest dla mnie bardzo ważne. W swojej pracy kieruje się Kodeksem etycznym psychologa.

Zapraszam serdecznie do kontaktu i wspólnego zastanowienia się w jaki sposób mogę swoją osobą i wiedzą popartą doświadczeniem wspomóc Państwa czy Państwa bliskich.

Dane Fundacji:

Konto Fundacji

BankRaiffeisen Polbank 96 1750 0012 0000 0000 3527 0388

Poniżej znajduja sie wszelkie sposoby kontaktu:

Adres: Pionierów 6, 52-112 Wrocław
Telefon: 888-110-443